В Україні зростуть штрафи за порушення пожежної безпеки

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який посилює відповідальність за порушення пожежної безпеки.

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Документ під назвою Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки №1 187-IX Верховна Рада прийняла 3 лютого цього року.

Відзначається, що документ спрямований на посилення захисту навколишнього середовища, запобігання пожежам у природних екосистемах, підвищення ефективності управління та контролю в цій сфері, посилення адміністративної відповідальності за порушення правил пожежної безпеки.

Після набуття чинності закону зростають розміри штрафів:

за порушення правил пожежної безпеки на залізничному, морському і річковому транспорті;
за порушення вимог пожежної безпеки;
за використання пожежної техніки та засобів пожежогасіння не за призначенням;
за початок роботи новостворених підприємств без зареєстрованої декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки.

Крім того, збільшуються штрафи за невиконання законних вимог представників центрального органу виконавчої влади з питань цивільного захисту та контролю за станом захисту територій від надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру.

Очікується, що закон дозволить приймати ефективні та системні заходи щодо захисту природних екосистем від пожеж, підвищить ефективність державного контролю, посилить відповідальність у цій сфері, що сприятиме мінімізації кількості і масштабів пожеж.

Закон набуває чинності наступного дня після опублікування.