Німеччина виділить 200 мільйонів євро на боротьбу з голодом у Ємені

Німеччина зобов’язалася виділити 200 мільйонів євро на боротьбу із загрозою голоду в охопленому війною Ємені.

Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас під час виступу на віртуальній донорській конференції, організованій ООН, Швейцарією та Швецією.

За словами Мааса, термінове виділення фінансування на гуманітарні програми для Ємену є питанням “життя та смерті”, передає агенція AFP. Враховуючи драматичну ситуацію в Ємені, конференція планує зібрати 3,85 мільярда доларів (3,18 мільярда євро) міжнародної допомоги. Минулого року для країни було зібрано 1,9 мільярда доларів, що вдвічі менше, ніж було потрібно.

Конфлікт у Ємені триває з серпня 2014 року. Внутрішнє протистояння переросло у повномасштабні бойові дії у 2015 році після вторгнення до країни військ коаліції, очолюваної Саудівською Аравією, яка підтримує одну зі сторін конфлікту, яка протистоїть повстанцям-хуситам, котрих підтримує Іран. Останній вважається головним суперником Саудівської Аравії у боротьбі за регіональне лідерство.

Ємен – одна з найбідніших країн світу. Через тривале збройне протистояння нині близько 24 мільйонів мешканців країни – тобто майже 80 відсотків – так чи інакше залежать від різних видів гуманітарної допомоги. Через тривалий збройний конфлікт практично не функціонує система охорони здоров’я. ООН розцінює ситуацію в Ємені як найбільшу нинішню гуманітарну катастрофу в світі. За даними організації, смерть від голоду загрожує, зокрема, 400 тисячам дітей в країні.