Представник МЗС представила для учасниць ОБСЄ цілі, структуру і плани роботи Кримської платформи

Перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова взяла участь в онлайн-брифінгу для делегацій держав-учасниць ОБСЄ в контексті сьомої річниці тимчасової окупації Криму.

Вона представила цілі, структуру і плани роботи Кримської платформи, повідомляє прес-служба МЗС України.

“Головною метою заходу, організованого Постійним представництвом України і делегацією Євросоюзу при ОБСЄ, стало детальне ознайомлення іноземних партнерів із ситуацією на території тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим та міста Севастополь”, – йдеться в повідомленні зовнішньополітичного відомства.

Джапарова також закликала членів ОБСЄ взяти активну участь у першому саміті платформи, який запланований на серпень 2021 року в Києві.

“Дуже важливо спільно шукати відповіді на весь комплекс наслідків тимчасової окупації Криму і тримати цю проблему в постійному полі зору світової спільноти”, – підкреслила Еміне Джапарова.

Також в онлайн-брифінгу взяли участь постійний представник президента України в АР Крим Антон Кориневич і заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко.

Кориневич висвітлив широкий спектр порушень прав людини і основних свобод російською окупаційною владою на півострові.

Петренко представив факти, які підтверджують триваючу мілітаризацію Росією Криму і Чорноморсько-Азовського регіону. Він підкреслив, що це несе в собі загрозу не тільки Україні і сусіднім державам, а й всьому простору ОБСЄ.

В ОБСЄ підтвердили підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, засудили порушення прав людини в Криму, його мілітаризацію, а також просування РФ дезінформації для приховування негативних наслідків окупації.

Як повідомлялося раніше, до Кримської платформі може приєднатися президент США Джо Байден. Доволі імовірною участь Байдена в міжнародному саміті Кримської платформи вважає екс-глава Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Президент України Володимир Зеленський створив оргкомітет з підготовки саміту Кримської платформи. Головою комітету призначено Дмитра Кулебу, а МЗС забезпечуватиме координацію участі України в діяльності платформи.