Більше 170 конгресменів США направили Блінкену лист про порушення прав людини в Туреччині

Двопартійна група американських конгресменів направила лист держсекретареві США Ентоні Блінкену із закликом звернути увагу на порушення прав людини в Туреччині.

Лист, розміщений у понеділок на сайті конгресмена Сета Мултона (демократ від штату Массачусетс), підписали понад 170 американських законодавців.

“У міру того як адміністрація президента США Джо Байдена формулює свою зовнішню політику щодо Туреччини, ми просимо Вас звернути увагу на викликають тривогу порушення прав людини, що здійснюються при президенті Туреччини Реджепі Таїпі Ердогані. Президент Ердоган і його партія “Справедливості і розвитку” використовували свої майже два десятиліття при владі, щоб послабити судову систему Туреччини, поставити політичних союзників на ключові військові і розвідувальні пости, придушити свободу слова і свободу друку і незаконно ув’язнити політичних опонентів, журналістів і представників меншин”, – йдеться в листі.

Конгресмени заявили, що з 2016 року в Туреччині для придушення політичної опозиції були заарештовані або посаджені у в’язницю понад 80 тис. осіб, а також закриті понад 1,5 тис. неурядових організацій. За їхніми даними, серед заарештованих – троє турецьких громадян, які працювали на Держдепартамент.

Підписали лист законодавці висловили надію, що Держдепартамент і Білий дім піднімуть питання порушення прав людини і “відступу від принципів демократії” в двосторонніх відносинах Вашингтона і Анкари. Конгресмени зобов’язалися працювати спільно з американськими дипломатами з даних питань.