Євробачення-2021 відбудеться з соціальною дистанцією

Міжнародний пісенний конкурс “Євробачення” відбудеться цього року в офлайн-форматі, але склади делегацій, а також кількість журналістів скоротять, водночас рішення про присутність публіки на шоу поки що не ухвалено, повідомили організатори конкурсу.

Євробачення-2021 відбудеться наживо, але з соціальною дистанцією

“У лютому було оголошено, що “нормальний” формат конкурсу пісні “Євробачення” не може відбутися за нинішніх обставин. Проте організатори сподівалися, що конкурс може відбутися в рамках “сценарію B” – у форматі зменшеної, але амбітної версії конкурсу зі строгими заходами з охорони здоров’я і безпеки, соціальним дистанціюванням”, – ідеться в повідомленні, оприлюдненому на офіційному сайті конкурсу у вівторок.

“Це рішення нещодавно підтвердили референс-група “Євробачення”, керівний орган заходу, і виконавча рада Європейської мовної спілки”, – наголошується в повідомленні.

У межах обраного “сценарію B” кількість осіб у кожній делегації буде скорочено порівняно з попередніми роками. Також буде скорочено кількість журналістів, які можуть бути присутніми на заході. На самому шоу зможуть бути присутніми до 500 журналістів, а ще 1 000 зможуть висвітлювати шоу в новому онлайн-прес-центрі.

Рішення про те, чи може публіка бути присутньою на шоу і які суспільні заходи можуть проводитися в рамках “Євробачення” в Роттердамі, буде ухвалено пізніше, уточнили організатори.

Всім учасникам конкурсу пісні “Євробачення” з-за кордону рекомендується пройти карантин за п’ять днів до вильоту до Нідерландів, також вони мають отримати негативний тест на COVID-19 не пізніше, ніж за 72 години до вильоту. Опинившись у Нідерландах, делегації мають залишатися у своїх готелях, за винятком випадків, коли вони їдуть на арену Роттердаму Ahoy Arena для репетицій, живих виступів та інших заходів, пов’язаних із програмою.

“Наша мета зрозуміла: запобігти переданню вірусу під час заходу. Якщо хтось отримує позитивний тест на COVID-19, набуває чинності наш протокол ізоляції, ми інформуємо відповідні органи, стежимо за ситуацією і вживаємо заходів за необхідності. Якщо в результаті учасник не може виступати наживо, буде використано резервний запис”, – повідомила виконавчий продюсер шоу 2021 року Сітсе Баккер.

“Євробачення” цього року має відбутися 18-22 травня в Роттердамі. Нідерланди отримали право приводити конкурс після перемоги свого виконавця Дункана Лоуренса на “Євробаченні” в 2019 році.

“Євробачення” – щорічний конкурс пісні серед країн Європейської мовної спілки. Конкурс відбувається щорічно, починаючи з 1956 року, і є одним із найбільш популярних неспортивних заходів у світі з аудиторією до 600 мільйонів глядачів. З 2015 року в конкурсі бере участь Австралія.

Переможець українського відбору Євробачення група Go_A виступатиме на конкурсі з новою піснею – замість торішнього “Солов’я” буде композиція “Шум”.