Шарль Мішель: ЄС буде медіатором в розв’язанні політичної кризи в Грузії

З метою розв’язання політичної кризи в Грузії, ЄС переходить з ролі посередника на роль медіатора у переговорах влади і опозиції.

Про це заявив президент Європейської Ради Шарль Мішель, який запросив лідерів грузинської опозиції на зустріч з прем’єром країни Іраклієм Гарібашвілі, в якій він сам також взяв безпосередню участь.

«Я пишаюся тим, що сьогодні був зроблений важливий крок в правильному напрямку. Це не означає, що все вирішено, це не означає, що немає більш складних питань. Коли я задав чітке питання всім учасникам, чи існує політична воля для зміцнення політичного діалогу, щоб разом знайти рішення, відповідь була однозначною – «так». Це був хороший крок, найважливіший крок, і ми продовжимо підтримувати ці позитивні зусилля», – заявив Мішель.

Президент ЄС зазначив, що прогрес в переговорах грузинської опозиції і влади оцінять через два тижні під час засідання Ради Асоціації ЄС-Грузія, яке відбудеться в середині березня в Брюсселі.

У свою чергу прем’єр Грузії запевнив гостя, що діалог продовжиться і з великою ймовірністю, буде результативним.

До зустрічі, організованої Шарлем Мішелем за посередництвом послів США і ЄС в Грузії, з листопада минулого року вже пройшли в чотири раунди переговорів за участю представників всіх партій, що обрані в новому парламенті. П’ятий раунд повинен був відбутися в грудні, проте безкомпромісна позиція сторін з питання дострокових виборів завела тоді переговори в глухий кут.