Блінкен: США прагнуть до «подальшої роботи» з Росією, незважаючи на санкції

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати як і раніше прагнуть «до подальшої роботи» з Росією в області стратегічної стабільності, незважаючи на протистояння з Москвою в питаннях прав людини, кібершпіонажу та інших.

Заява Блінкена прозвучало на тлі оголошення про введення санкцій США проти високопоставлених російських чиновників і російських організацій в зв’язку з діями Москви, в яких американська влада вбачають спробу вбивства опозиційного лідера Олексія Навального за допомогою нервово-паралітичного агента.

Офіційні особи повідомили, що санкції, що включають заморожування активів, вводяться проти семи високопоставлених російських урядовців. Крім того, під санкції потрапили 14 організацій, пов’язаних з виробництвом біологічних і хімічних агентів, включаючи 13 комерційних структур і державний дослідний інститут.

Рішення США приймалося в координації з Європейським Союзом. Американські офіційні особи слідом за президентом Джо Байденом закликали Росію звільнити Навального з в’язниці.

Однак в інтерв’ю екс-держсекретареві Гілларі Клінтон, яка тепер випускає подкасти, Блінкен дав зрозуміти, що, незважаючи на санкції, адміністрація Байдена не хоче припиняти будь-яку співпрацю з Москвою.

«У нас є й інші важливі ставки, в тому числі у відносинах з Росією, – сказав він. – Одна з них – це те, що ми називаємо стратегічною стабільністю. Йдеться про те, щоб, незважаючи на наші досі значні арсенали, особливо ядерної зброї, ми не робили б нічого, що збільшило б ймовірність конфлікту і, не дай Бог, обміну ядерними ударами».

Блінкен нагадав, що одним з перших рішень президента Байдена було продовження єдиного, що залишився, але дуже важливої ​​угоди між США і Росією – договору СНО-3, який встановлює серйозні обмеження на стратегічні ядерні арсенали двох країн.

«І це дуже добре для обох країн», – зазначив держсекретар.

«Ми будемо шукати можливості для подальшої роботи, – продовжив він. – Але я думаю, що нам доведеться працювати відразу за двома напрямками: рішуче протистояти російській агресії (Україна як і раніше є величезною проблемою, з огляду на російське втручання) і в той же час шукати можливості … для підвищення нашої безпеки в таких речах, як ядерну зброю”.

Разом з тим Блінкен підкреслив важливість активної зовнішньої політики і необхідність відстоювати інтереси і цінності США в усьому світі.

«Суть в тому, що якщо ми не будемо рішуче виступати, коли наші інтереси або цінності оскаржуються, це створює відчуття безкарності, – вказав він. – У цьому випадку погану поведінку триває і погіршується. Що стосується Росії, то ми аналізуємо ряд кричущих дій, які вони зробили ».

«Чи йде мова про кібератаку на компанію SolarWinds, про яку писалося; або про те, що вони зробили з одним з головних політичних опонентів Путіна, Олексієм Навальним, а саме використовували хімічну зброю, щоб спробувати його вбити; або про повідомлення, що Росія пропонувала винагороду за [вбивство] наших солдатів в Афганістані, або про втручання в наші вибори – ми все це вивчаємо », – сказав Блінкен.

«І я можу з впевненістю сказати, що ми приймемо відповідні заходи, які порахуємо адекватними, щоб чітко дати зрозуміти, що таке поведінка є неприйнятною для нас, і ми приймемо їх разом з нашими союзниками і партнерами», – резюмував він.