Партія Орбана вийшла з найбільшої фракції в Європарламенті

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив про вихід його партії Фідес з групи Європейської народної партії (ЄНП) після прийняття змін до її правил.

Про це повідомляють угорські ЗМІ.

Лист Віктора Орбана до лідера ЄНП Манфреда Вебера було оприлюднено майже відразу після того, як з’явилася інформація про результати голосування – зміни підтримали 148 євродепутатів, 24 – проти (включаючи Фідес) і 4 – утрималися.

Нові правила призупинення повноважень членів групи повинні дозволити ЄНП виключити зі своїх лав всю Фідес, а не окремих депутатів.

“Зміни в правилах групи ЄНП – явно ворожий крок проти Фідес і наших виборців. Обмеження можливості наших європарламентарів виконувати свої обов’язки як обраних членів Європарламенту позбавляє угорських виборців їхніх демократичних прав… Тому керівний орган Фідес вирішив негайно вийти з групи ЄНП”, – йдеться в листі Орбана.

Поки невідомо, як далі буде діяти Фідес в Європарламенті – незалежно чи приєднається до іншої фракції. ЄНП після їхнього виходу продовжить залишатися найбільшою фракцією Європарламенту.