Вандали хочуть видалити сторінку Збірної журналістів з Вікіпедії

3 березня 2020 року стаття про футбольний клуб “Збірна журналістів України з футболу” була номінована на вилучення з Вікіпедії.

Номінацію на вилучення сторінки подав користувач під ніком Renvoy. Інші користувачі Вікіпедії сприйняли вилучення сторінки команди журналістів дуже негативно.

На сторінці обговорення користувачі не розуміють, чому саме ця стаття опинилась в номінації на вилучення.

“Я не є футбольним фанатом, але ця команда є відомою, про неї багато пишуть в ЗМІ. І, здається, зі статтею все гаразд”, – написав користувач Jbuket.

“Стаття відповідає всім вимогам. Що за номінація?”, – запитує користувач В.К.

Варто зауважити, що “Збірна журналістів Украї́ни з футболу (ФК Медіа)” – перший футбольний клуб в Україні, який складається з представників центральних та регіональних засобів масової інформації. Клуб засновано в 2016 році Президентом команди, Шеф-редактором ІА Центр новин Ольгою Витак. Команда бере участь в благодійних матчах, і разом із зірками українського футболу допомагає дітям-сиротам, інвалідам, дітям-переселенцям з тимчасово окупованих територій Східної України та Криму займатися спортом. Серед щорічних товариських матчів, в яких приймають участь журналісти є “Парламентський кубок”, “Кубок Одеси”, “Кубок Львова”, “Кубок Харкова”, “Зимовий благодійний кубок” та інші.

“ГО “Збірна журналістів України ФК “Медіа”, видалення статті Збірна журналістів України з футболу з Вікіпедії сприймає, як вандалізм, і буде звертатися за допомогою у правоохоронні органи. Крім того, ми направимо офіційні запити засновнику Вікіпедії Джиммі Вейлзу. Не можна видаляти на власний розсуд статті, вішати необгрунтовані ярлики номінації. Згідно критеріїв написання статей, це значимий об’єкт, зміст статті підкріплений авторитетними джерелами, дотримано енциклопедичного стилю. Вікіпедія в такому випадку забороняє на власний розсуд видаляти такі статті”, – заявила Президент Збірної журналістів України Ольга Витак.

Під час написання цієї статті, кореспондент ІА “Центр новин” зауважив, що в номінацію на вилучення також потрапила стаття про спортивне видання SportArena,  а також сторінка у ВІкіпедії нашого видання Інформаційне агентство Центр новин.

Виходить, що в українській Вікіпедії присутній справжній вандалізм.

ОНОВЛЕНО, станом 4.03 9:00

Після публікації цієї статті, сторінки: Інформаційне агентство Центр новин та

Збірна журналістів України з футболу були вилучені з номінації на видалення.