В Італії місцеві вибори перенесуть через пандемію на осінь

Вибори до органів місцевої влади в Південній італійській області Калабрія (після смерті губернатора) і безлічі міст, включаючи Рим, Мілан і Неаполь, будуть перенесені з весни на осінь.

Про це повідомила в четвер газета La Repubblica.

За даними видання, уряд країни прийме відповідну постанову в найближчі дні. Причиною перенесення є черговий сплеск числа заражень новим коронавірусом. Вибори в Калабрії були намічені на 11 квітня. У травні-червні вибори в місцеву адміністрацію повинні відбутися в більш ніж 1,2 тис. міст. До 20 млн італійців візьмуть участь у голосуванні.

Як вказує газета, вибори переносяться на 10-11 жовтня. Пандемія вже ставала причиною перенесення народного волевиявлення. Зокрема, референдум щодо реформи парламенту і скорочення числа законодавців, який повинен був відбутися в березні минулого року, був проведений у вересні того ж року.

Президент Італії Серджо Маттарелла пояснив частково пандемією неможливість проведення дострокових парламентських виборів після останньої кризи уряду Джузеппе Конте, який втратив підтримку абсолютної більшості. У підсумку в лютому було сформовано новий уряд на основі широкої політичної коаліції на чолі з Маріо Драгі.