Меркель дасть свідчення в бундестазі через скандал навколо Wirecard

Канцлеру ФРН Ангелі Меркель в кінці квітня належить дати свідчення в якості свідка перед комітетом бундестагу, який розслідує скандал навколо збанкрутілої німецької компанії Wirecard.

Це підтвердив один з членів комітету, представник Вільної демократичної партії (ВДП) Флоріан Тонкар (Florian Toncar). “Квітень буде інтенсивним”, – повідомив Тонкар, коментуючи інформацію про те, що перед комітетом виступлять представники вищого керівництва країни, пише DW.

Ангела Меркель відповість на питання комітету 23 квітня, міністр фінансів ФРН Олаф Шольц – 22 квітня, для показань можуть запросити також міністра економіки Німеччини Петера Альтмайер і міністра юстиції ФРН Христині Ламбрехт.

Представників комітету цікавлять в першу чергу події вересня 2019 року, коли під час візиту в Китай Меркель виступила на захист Wirecard, хоча в ЗМІ вже з’явилися припущення, що представники цієї компанії поширюють недостовірну інформацію. Канцлера збираються розпитати, зокрема, про роль лобіста і колишнього міністра економіки ФРН Карла-Теодора цу Гуттенберга.

Компанія Wirecard, заснована в 1999 році, будувала бізнес на еквайринг – посередницькі послуги між власниками кредитних і дебетових карт, банками і продавцями. Спочатку вона допомагала проводити платежі в сірій зоні інтернету, за які більш солідні компанії не хотіли братися: розрахунки в онлайн-казино і на порносайтах. Вершиною успіху Wirecard стало приєднання компанії до еліти німецького бізнесу в вересні 2018 року: включення в Топ-30 головного біржового індексу Німеччини – DAX.

Після аудиту Wirecard визнала, що записала в актив 1,9 млрд євро з неіснуючих банківських рахунків. Курс її акцій на біржі впав, а сама вона оголосила про банкрутство. Федеральне відомство з нагляду за фінансовим сектором назвало ситуацію “катастрофою” і “ганьбою”. Міжнародне рейтингове агентство Moody’s відкликало рейтинг Wirecard.