Нардепи прийняли закон про скасування системи маркування аудіовізуальної продукції

Сьогодні Верховна Рада України  ухвалила в першому читанні проект закону № 3474 щодо скасування маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних.

Відповідне рішення підтримало 308 народних депутатів.

“Законопроект розроблено з метою скасування неактуальної на сьогодні системи маркування контрольними марками копій, що містять фільми, музичні записи, комп’ютерні програми та бази даних на компакт-дисках та інших носіях. Передбачається визнати таким, що втратив чинність, Закону України “Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних”, – сказав заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Олексадр Романішин, виступаючи в парламенті.

Динаміка отримання контрольних марок свідчить про суттєве зменшення попиту на цю адміністративну послугу.

У 2011 році уповноваженим особам було видано більше 14 млн контрольних марок.

У 2012 році цей показник становив 10 млн марок, у 2013 році знизився до 6 млн контрольних марок, у 2014 році було видано трохи більше 2 млн контрольних марок, і у 2015 році цей показник впав до 1 млн контрольних марок. У 2016 році кількість виданих контрольних марок склала близько 1,7 млн марок, але у 2017 знову знизилася – до 1,1 млн марок.

На думку нардепів, останніми роками показник виданих контрольних марок є занадто малим.

Законопроект пропонує скасувати обов’язок отримання контрольних марок імпортерами, експортерами та відтворювачами примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних у зв’язку з неефективністю відповідного механізму “контрольного маркування”.

Застосування технічних засобів захисту та інформації про управління правами повинно реалізовуватись самим суб’єктом авторського права або розповсюджувачами відповідної продукції на свій власний розсуд з можливістю вибору будь-яких технічних способів реалізації, яких на сьогодні існує велика кількість і які постійно вдосконалюються.