Байден вітає прийняття проекту виборчої реформи Палатою представників

Президент США Джо Байден у четвер привітав ухвалення Закону в інтересах народу, який напередодні був схвалений Палатою представників. Законопроект передбачає радикальні реформи з метою захисту прав виборців та підвищення безпеки виборів.

«На тлі недавньої безпрецедентної атаки на нашу демократію, небаченої скоординованої спроби проігнорувати, підірвати і знищити волю американського народу і нової хвилі агресивних нападок на право голосу в ряді штатів по всій країні я висловлюю своє захоплення спікеру Пелосі і Палаті представників за прийняття HR1, Закону в інтересах народу», – заявив Байден, повідомляє Голос Америки.

«Право голосу священно і фундаментально. Це право, з якого виникають всі інші наші права. Цей історичний закон конче потрібний для захисту цього права, забезпечення чесності наших виборів і відновлення і зміцнення нашої демократії. Він приборкає обурливу практику перекроювання виборчих округів, яка спотворює нашу демократію. Він дасть Міністерству юстиції можливість жорстко припиняти закони, що обмежують право голосу за расовою ознакою. Він реформує нашу систему фінансування виборчих кампаній, щоб посилити голоси народу, а не можновладців. Він модернізує виборчу систему і убезпечить наші майбутні вибори від усіляких загроз», – констатував президент.

«Я з радістю буду співпрацювати з Конгресом, який доопрацьовує і просуває цей важливий законопроект. І я з нетерпінням чекаю можливості підписати його після того, як він пройде законодавчий процес, щоб разом ми змогли зміцнити і відновити американську демократію до майбутніх виборів», – заявив Джо Байден.