Рада проігнорувала 90% урядових законопроектів – КВУ

Близько 90% проектів законів, які Кабінет Міністрів подавав на розгляд парламенту протягом останнього року, були проігноровані нардепами.

Про це повідомляє Комітет виборців України (КВУ) з посиланням на офіційні дані сайту ВР.

“За висновком КВУ, народні депутати фактично проігнорували майже 90% урядових ініціатив. Всього за період 4 березня 2020 року – 3 березня 2021 року на розгляд ВР було подано 231 проект закону авторства Кабінету Міністрів. З них стали чинними законами лише 30 документів, або 12%, ще чотири закони спрямовані на підпис президенту, однак вони ще не підписані, а 16 законопроектів прийнято в першому читанні”, – повідомили в КВУ.

За висновками КВУ народні депутати фактично проігнорували майже 90% урядових ініціатив.

Відзначається, що з 30 урядових проектів, які стали законами, 14 проектів – це так звані ратифікаційні документи, які, як правило, не викликають політичних суперечок і в цілому підтримуються різними фракціями та групами ВР.

Для порівняння: показники підтримки урядових законопроектів в уряду О. Гончарука були вдвічі вищими, ніж в уряду Д. Шмигаля. Так, за час роботи уряду О. Гончарука (29 серпня 2019р.-4 березня 2020р.) до ВР було подано 138 проектів законів, із яких прийнято 32 закони або 23%. Також за перший рік роботи уряду В. Гройсмана Верховна Рада прийняла 30% урядових ініціатив, що більше, ніж в уряду Д. Шмигаля.

Урядові законопроекти в середньому підтримувало лише 209 депутатів «Слуги Народу» (85% від складу фракції), що було недостатньо для самостійного ухвалення рішень.

«Лише 12% прийнятих законів – це не просто мала кількість, це катастрофічно низькі показники роботи уряду. Центральним органам влади потрібно повернутися до практики запровадження спільних планів законодавчої роботи із зрозумілою логікою законодавчих кроків та чіткими термінами виконання. Однак схоже, що цієї проблеми не розуміє ані монобільшість, ані Кабінет міністрів та Офіс Президент. При цьому без усвідомлення проблеми будь-який уряд і будь-який прем’єр-міністр будуть приречені на неефективність», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Інформація базується на офіційних даних веб-порталу ВРУ.