Папа римський закликав жителів Іраку до світу без насильства

Папа Франциск першим з понтифіків відвідав Ірак, закликавши жителів країни покласти край війні, насильству та релігійній ворожнечі, які охопили Ірак десятиліття назад. Про це повідомило агентство «Рейтер».

Папа Франциск встретился с президентом Ирака Бархамом Салихом в Президентском дворце в Багдаде

«Щоб були припинені збройні зіткнення .., акти насильства і екстремізму», – сказав Папа, звертаючись до президента Іраку Бархама Саліху, іракським політикам і дипломатам в президентському палаці в Багдаді.

Франциск прибув з аеропорту в Багдад під сильною охороною і на куленепробивному BMW, повідомивши журналістам на шляху з Ватикану в Ірак, що він відчуває себе зобов’язаним зробити «символічну» подорож в країну, яка «страждає на протязі багатьох десятиліть». У бесіді з журналістами Папа зазначив, що він «щасливий, що знову може подорожувати» після 16-місячної перерви, пов’язаної з пандемією коронавіруса.

84-річний понтифік, як повідомляє агентство «Рейтер», відвідає чотири іракських міста. Він буде переміщатися по країні на літаку, вертольоті та автомобілях. Папа проведе месу в багдадській католицької церкви, зустрінеться з главою іракських мусульман-шиїтів в Наджафі, на півдні Іраку, а потім відправиться на північ, до міста Мосул.

Понтифік також відвідає Ур, місце народження пророка Авраама, якого шанують християни, мусульмани і іудеї, і зустрінеться з 90-річним Великим аятоллою Алі ас-Сістані, який вважається найбільш високопоставленим шиїтським мусульманським священнослужителем в Іраку.