Сенат США схвалив пакет заходів підтримки економіки в розмірі $1,9 трлн

Сенат США затвердив пакет заходів підтримки економіки в умовах пандемії обсягом $1,9 трлн, запропонований президентом країни Джо Байденом.

За документ проголосували 50 сенаторів, 49 – проти.

Під час розгляду законопроекту було внесено низку поправок, і тепер він буде відправлений назад до палати представників на фінальне голосування. Спостерігачі вважають, що голосування може відбутися наступного тижня.

Також є ризик, що швидко завершити схвалення проекту все ж не вдасться: в сенаті на прохання помірних демократів були змушені внести низку суттєвих змін до тексту. Однак тепер ці зміни можуть не сподобатися лівому крилу демократів у палаті представників.

Передбачається, що пакет допомоги в розмірі майже $2 трлн піде на нарощування національної програми вакцинації, безпечне відкриття шкіл, підтримку малого бізнесу, щотижневу федеральну надбавку з безробіття в $400 і допомоги на дитину до $3,6 тис.

Республіканці раніше виступали з ініціативою про допомогу з $1,9 трлн до $600 млрд. На їхню думку, дуже істотна частина виділених грошей, згідно з планом Байдена, піде на вирішення проблем, абсолютно не пов’язаних з відновленням економіки після коронавірусу.

Байден анонсував “Американський план порятунку” 20 січня 2021 року. Деякі економісти називають пакет стимулюючих заходів занадто масштабним і побоюються, що його прийняття може призвести до “перегріву” економіки. Їх стурбованість поділяють багато республіканців у конгресі. Вони називають план президента “списком побажань лібералів”.