Зі “Свободи” виключили депутата, який продав канал групі Медведчука

Депутата Львівської районної ради від ВО “Свобода” Романа Любицького, який продав “Перший Незалежний” співробітникам каналів, пов’язаних з Віктором Медведчуком, було виключено з партії.

А в п’ятницю, 5 березня, депутати райради проголосували за дострокове позбавлення його повноважень. Про це йдеться в повідомленні політичної сили у Facebook, пише Обозреватель.

Роман Любицький є керівником сайту і радіо "Вголос"

Після виключення з партії Любицкий не зможе обіймати посаду депутата. У райраді його замінить Володимир Харчук.

Раніше Любицкий був гендиректором львівського телеканалу НТА, однак після скандалу, що розгорівся, його відсторонили від посади. Крім того, він є керівником сайту і радіо “Вголос”.

Сам Любицкий у коментарі “Детектор Медіа” раніше заявив, що не знав, кому саме було продано його канал і що він не має жодного відношення до новоствореної співробітниками “каналів Медведчука” компанії.

“Довіреність на продаж каналу “Перший незалежний” я дав минулого року і ще вчора не знала, кому саме продали канал. Перереєстрація відбувалася в Києві, я не був присутній на ній – і мого підпису на документах немає, оскільки юридично мав право підписати документи юрист, мав на це доручення”, – сказав Любицький 25 лютого.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що 24 лютого регіональний львівський телеканал “Перший незалежний” у Любицького придбали співробітники ZIK, NewsOne і “112 Україна”, що опинилися під санкціями в Україні, щоб на його базі створити новий канал. Однак останній припинив мовлення на супутнику через годину після виходу в ефір.

Секретар РНБО Олексій Данилов зазначив, що припинення мовлення каналу може бути “Божою карою” і запевнив, що його відомство ніяк не причетне до цього. Він також заявив, що санкції проти нового каналу Медведчука є можливими в разі порушень.

Президент України Володимир Зеленський 2 лютого своїм указом ввів у дію санкції РНБО проти партнера Віктора Медведчука Тараса Козака та його телеканалів 112, NewsOne і ZIK. Представники зазначених каналів, у свою чергу, назвали рішення РНБО “розправою над небажаними ЗМІ”.