На кордоні з Польщею, Білоруссю та Молдовою 5 іноземців, які порушили ПДР отримали штраф

Учора прикордонники в пунктах пропуску вручили п’ятьом громадянам копії постанов про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі.

Прикордонники Луцького загону минулої доби вручили дві таких копії постанов.

Як повідомляє прес-служба ДПСУ, стосовно громадянина Білорусі, який повертався з України додому через пункт пропуску «Доманове» на вантажівці «SCANIA» білоруської реєстрації, спрацювала одна з баз даних правоохоронців. Виявилося, що іноземець днями, прямуючи по трасі «Київ-Одеса», перевищив встановлені обмеження швидкості руху транспортних засобів на 23 км/год.

Інший іноземець – громадянин Латвії, який на 43 км перевищив швидкість, на автомобілі «Chevrolet» литовської реєстрації прямував до Польщі через пункт пропуску «Ягодин».

В пункті пропуску «Нові Яриловичі» прикордонники Чернігівського загону вручили копію такої постанови громадянину Білорусі, який на автомобілі «DAF» на автошляху М 05 «Київ-Одеса» перевищив швидкість на 34 км.

А в пункті пропуску «Могилів-Подільський» копії постанов за порушення правил дорожнього руху отримали двоє громадян Молдови.

З 19 листопада минулого року іноземні громадяни, які заїхали на своїх авто в Україну і громадяни України, котрі їздять на машинах з номерами іноземної реєстрації, несуть відповідальність за перевищення швидкості та порушення інших ПДР

З початку року прикордонники в пунктах пропуску вручили понад 400 правопорушникам копії постанов про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі.

Зауважимо, що цей проєкт реалізується МВС разом із Держприкордонслужбою. Інформаційна взаємодія дозволяє встановлювати порушників, які заїхали в Україну на транспортних засобах іноземної реєстрації, та в подальшому притягувати їх до відповідальності. При в’їзді в Україну таких авто прикордонники вносять в базу даних номер машини, прізвище і ім’я водія та його паспортні дані. Якщо на цій машині перевищать швидкість, між Державною прикордонною службою і Національною поліцією відбувається автоматичний обмін інформацією. Співробітники поліції отримують необхідні дані для складання постанови про порушення Правил дорожнього руху. Далі, після її винесення, постанова знову потрапляє в цю базу даних, яка автоматично спрацьовує на порушника під час перетинання ним кордону.