Журналісти опублікували карту екологічної катастрофи в окупованому Криму

В окупованому Криму стрімко міліють критично важливі водосховища і пересихають річки. Жодних передумов для скасування графіків подачі води населенню немає.

Про це йдеться в матеріалі «Крим.Реалії». Журналісти проаналізували ситуацію з вододефіцитом на півострові і склали карту.

На цю мить близько десятка водосховищ або обміліли, або зовсім виснажені.

Крим.Реалії

Крим.Реалії

Так, в Сімферополі і найближчих до нього регіонах проблеми з водою почалися минулого літа. Раніше місто і найближчі населені пункти забезпечувалися водою з трьох водосховищ: Аянського, Сімферопольського і Партизанського. Однак рівень води в них ще минулої осені впав до критичних позначок.

Надії чиновників і жителів Сімферополя були пов’язані із зимовими опадами, але вони не виправдалися. Сімферополь втратив свою головну водну артерію і на цю мить його забезпечують водою з підземних свердловин.

На початку березня в “Міністерстві ЖКГ” російського уряду Криму передавали про повне виснаження двох водосховищ – Сімферопольського і Загорського. Загорське водосховище разом зі Щасливенським багато років забезпечувало водою Ялту і Бахчисарайський район. За словами місцевих чиновників, на цей час запасів Загорського і Щасливенського водосховищ вистачить максимум на три місяці.

Критично низький обсяг води зберігається в Ізобільненському водосховищі, що живить Алушту.

За даними окупаційної адміністрації, до «мертвого об’єму» наближаються водні джерела Білогірського району – Баланівське і Тайганське водосховища.

Без стабільного джерела водопостачання залишається Севастополь. Там з минулого року стрімко міліє Чорноріченське водосховище.