У французькому Сен-Дені вулиці і площі перейменували на честь жінок

Шістнадцять вулиць і площ міста Сен-Дені тимчасово перейменовані на честь француженок та іноземок, які зробили свій внесок у розвиток суспільства, деякі з них маловідомі.

Про це повідомляє 7 березня Le Parisien.

Мерія міста Сен-Дені вибрала 16 жінок, іменами яких будуть перейменовані вулиці і площі для того, щоб люди змогли познайомитися з даними видатними особистостями. Дана акція буде проходити з 6 березня до кінця місяця.

«Ми вирішили, що потрібно помістити в громадський простір імена значущих жінок, щоб привернути до них увагу», — резюмує заступник мера міста Антуан Мокран.

Наприклад, одна площа була перейменована на честь афро-американської аболіціоністки Соджорнет Трут, яка в XIX столітті виступала за права жінок. Інша площа-біля станції Рер-Д-Стад-де-Франс отримала назву на честь Франсуази Барре-Сінуссі, французької дослідниці, яка брала участь у відкритті ВІЛ і отримала в 2008 році Нобелівську премію з медицини.

На сьогоднішній день в Сен-Дені менше 5% вулиць названі на честь жінок. “Працівники муніципалітету віддають перевагу жіночим іменам для найменувань нових об’єктів і нових вулиць”, – говорить Антуан Мокран. Таке рішення було прийнято після того, як нову школу назвали на честь Жизель Халімі, борця за права жінок.