У великому портовому місті Бата прогриміла серія вибухів

У великому портовому місті Бата на заході Екваторіальної Гвінеї прогриміла серія вибухів.

Про це в неділю, 7 березня, повідомив місцевий портал AhoraEg.
За даними МОЗ країни, близько 20 осіб загинули, у трьох лікарнях знаходяться близько 420 поранених.
Як заявив президент Екваторіальної Гвінеї Теодоро Обіанг Нгема, серія потужних вибухів стала результатом недбалості, пов’язаної з використанням динаміту на військовій базі.
“Бата стала жертвою трагедії, викликаної халатністю і недбалістю. У ній винні службовці підрозділу, який відповідав за зберігання боєприпасів, динаміту й іншої вибухівки. Вони загорілися в результаті підпалу сусідніх ферм, що в кінцевому підсумку призвело до вибуху”, – повідомив президент.
Глава Республіки заявив, що розпорядився провести ретельне розслідування інциденту і провести оцінку завданих збитків. Жителів міста він закликав зберігати спокій, а також звернувся до світової спільноти із проханням про допомогу.

Перший вибух стався 7 березня о 13:45 за місцевим часом. Після цього протягом півтори години сталося ще як мінімум три вибухи. О 17:44 стався п’ятий потужний вибух, після чого послідувала серія менших за потужністю вибухів.
У район інциденту після третього вибуху почали прибувати екстрені служби, які вивозили поранених і витягували з-під уламків будівель людей. За інформацією видання, кількість поранених досягла 420 осіб, 20 осіб загинули.

За даними Reuters, у районі вибуху зірвало дахи з усіх будівель, у більшості з них обвалилися стіни.
У МОЗ Екваторіальної Гвінеї закликали здавати кров і попросили медиків-добровольців звертатися в обласну лікарню Бати.