США можуть ввести санкції проти Зеленського вже після завершення його каденції – журналіст

Після завершення президентської каденції можливе введення санкцій США проти президента Володимира Зеленського.

Про це в ефірі “Прямого” заявив журналіст-міжнародник, директор Євразійської демократичної ініціативи Пітер Залмаєв.

“Є буквально прецедент, коли Джо Байден повторив рішення його попередника Трампа щодо наслідного принца Саудівського Аравії, який звинувачується в розчленуванні й жорстокому вбивстві саудівського журналіста Хашоггі в консулаті саудівському в Стамбулі. Він відмовився застосовувати проти нього санкції. Під санкції потрапили ціла купа людей з його оточення, виконавців по суті, а сам замовник виявився безкарним. Є, на щастя чи на жаль, така практика світова, і зокрема в США, що, за винятком зовсім вже країн-ізгоїв і таких лідерів, як покійні Муаммар Каддафі й Саддам Хусейн, проти глав держав санкції не застосовуються”, – заявив Залмаєв.

“Це вже інше питання, звичайно. Я думаю, зараз, принаймні, ми не знаємо, масштаби цього, і наскільки Ар’єв каже правду, але картинка повністю змінюється, як тільки президент Зеленський закінчує свій термін. А обіцяв він скільки термінів вислужити? Один лише. За своєю обіцянкою, він повинен скласти повноваження через три роки. І в залежності від ступеня тяжкості звинувачень йому, цілком можливо, теж загрожує така низка санкцій, враховуючи апетит Байдена”, – додав Залмаєв.

Нагадаємо Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти Ігоря Коломойського та його оточення через його зв’язки з корупцією.