Південна Корея збільшить фінансування американського воєнного контингента

Держдепартамент повідомив, що Вашингтон і Сеул завершують роботу над відповідною угодою

Південна Корея збільшить свій внесок у зміст американського військового контингенту в цій країні в рамках угоди, досягнутої з США.

Про це повідомив Держдепартамент у неділю.

Угода відображає прихильність адміністрації Байдена «активізації та модернізації наших демократичних альянсів в усьому світі з метою нашої спільної безпеки і процвітання», – заявив представник Держдепартаменту.

Запропоноване «Угода про спеціальні заходи» прийде на зміну попередньою угодою, яке закінчилося в 2019 році, і таким чином усуне великий подразник в двосторонніх відносинах.

Представник Держдепартаменту зазначив, що угода включає «погоджене істотне збільшення внесків приймаючої сторони», але не став вдаватися в деталі.

Переговори зайшли в глухий кут, коли колишній президент Дональд Трамп відкинув пропозицію Сеула про збільшення виплат на 13 відсотків, до приблизно 1 мільярда доларів на рік, зажадавши до 5 мільярдів. В даний час Сеул платить Вашингтону приблизно 920 мільйонів доларів на рік.

Газета Wall Street Journal, яка першою повідомила про досягнення принципової угоди, зазначила, що воно повинно бути схвалено парламентом Південної Кореї.

Держдепартамент повідомив, що дві країни працюють над остаточною підготовкою угоди до підписання.

Керівник південнокорейської делегації на переговорах Чон Ин Бо заявив журналістам у четвер, що Сеул спробує усунути розбіжності, що залишилися і підписати угоду з Вашингтоном про поділ витрат, пов’язаних з розміщенням 28500 американських військовослужбовців.

Чон Ин Бо заявив про це, коли прибув до Вашингтона для перших особистих переговорів з американським посланником Донною Уелтон після вступу на посаду президента Джо Байдена в січні. У лютому вони провели першу відеоконференцію.

Після закінчення терміну дії попередньої угоди, близько 4 тисяч громадян Південної Кореї, які працювали на американських військових, були відправлені в неоплачувані відпустки, через що дві країни були змушені розробляти тимчасова угода, щоб дозволити їм повернутися до роботи.