Блінкен вручає Міжнародну жіночу премію за відвагу

Держсекретар Ентоні Блінкен в понеділок проводить щорічну церемонію вручення Міжнародної жіночої премії за відвагу (International Women of Courage, IWOC) групі видатних жінок з усього світу. У своєму виступі перша леді доктор Джилл Байден зазначає досягнення цих відважних жінок.

Серед лауреаток 2021 року – сім жінок-лідерів і активісток з Афганістану, які були вбиті за наші зобов’язання підвищувати життя афганців.

Нагороди також удостоєні такі лауреатки: білоруська опозиціонерка Марія Колесникова, бірманська активістка Пхе Пхе Аунг, правозахисниця з Камеруну Максимильен Нго Мбе, китайська правозахисниця Ван Юй, колумбійська правозахисниця Майерліс Ангаріта, конголезька захисниця прав жінок Жюльєн Лусанж, суддя з Гватемали Еріка Лорена Айфан, іранська шахістка Шохре байят, непальська активістка Мускау Хатун, сомалійська правозахисниця Захра Мохамед Ахмад, іспанська медсестра Алісія Вакас Моро, юрист зі Шрі-Ланки ранить Гнанаража, глава Федерації турецьких жінок Канан Гюллен і глава Асоціації медсестер Каракаса з Венесуели Ана Росаріо Контрерас.

У зв’язку з епідеміологічною ситуацією церемонія проводиться у віртуальному режимі і транслюється в прямому ефірі на офіційному сайті Держдепартаменту.

Премія IWOC, існує вже 15 років, присуджується жінкам з усього світу, які продемонстрували виняткову відвагу та лідерські якості в боротьбі за мир, справедливість, права людини, гендерну рівність та розширення прав і можливостей жінок. З моменту заснування цієї нагороди в березні 2007 року її отримали понад 155 лауреаток з понад 75 країн. Американські дипломатичні місії за кордоном номінують по одній жінці з приймаючих країн, а фіналісток обирають і затверджують високопосадовці Держдепартаменту.

Після церемонії переможниці візьмуть участь у віртуальній конференції International Visitor Leadership Program.