Верховний суд відхилив останню апеляцію Трампа в зв’язку з виборами

Верховний суд відхилив останню з трьох апеляцій, поданих юристами екс-президента Дональда Трампа в спробі оскаржити його поразку на виборах.

Суд без коментарів відхилив апеляцію щодо чинності кількох тисяч бюлетенів для заочного голосування, поданих в ключовому штаті Вісконсін, де республіканець Трамп відстав від демократа Джо Байдена більш ніж 20 000 голосів.

Це остання з трьох апеляцій, поданих до Верховного суду незадовго до закінчення президентства Трампа. 22 лютого суд відхилив дві інші апеляції Трампа: одна з них також стосувалася Вісконсіна, а друга – Пенсільванії. Раніше суди нижчої інстанції винесли рішення проти Трампа за всіма трьома справами.

У випадку з Вісконсіна Трамп звернувся в суд через два дні після того, як штат затвердив результати голосування. Юристи екс-президента спробували оскаржити кілька правил проведення виборів в штаті. І федеральний суд, і 7-й окружний апеляційний суд відхилили позови. Одним з аргументів було те, що позови були подані надто пізно.

У понеділок Верховний суд також відхилив інший позов про вибори, поданий союзником Трампа Ліном Вудом, який просив суддів заблокувати другий тур виборів в Сенат в Джорджії, що відбувся 5 січня. Суд не задовольнив клопотання, і демократи виграли в обох гонках, отримавши невелику перевагу в Сенаті.