Війська США посилюють спостереження через дії РФ

Через ескалацію на Донбасі та активність російських військ біля кордонів України Європейське військове командування США посилює рівень спостереження.

Про це повідомляють американські Politico і The New York Times.

За данни ЗМІ, на цьому тижні Європейське військове командування США підвищило рівень спостереження з “можливої ​​кризи” до “потенційно неминучої кризи”.

При цьому військові не коментують ситуацію.

Politico відзначає, що останнім часом Росія демонструє незвичайну активність у регіоні. Так, у понеділок, 29 березня, літаки НАТО 10 разів піднімалися в повітря через незвично велику кількість польотів російських винищувачів і бомбардувальників поблизу кордонів союзників.

Своєю чергою, розвідка Міноборони України заявляє, що РФ завершує підготовку комплексу заходів, щоб спровокувати есклацію на Донбасі.

“Росія також планує розширити російську військову присутність на території так званих “ДНР” і “ЛНР” за рахунок введення регулярних підрозділів збройних сил РФ, мотивуючи це необхідністю захисту в самопроголошених республіках російських громадян (насправді – громадян України, яким примусово протягом останніх років видавали паспорти РФ). Крім того, не виключається спроба просування російських окупаційних військ углиб території України. Також відомо, що російські дипломатичні представництва за кордоном і засоби масової інформації отримали завдання бути готовими до висвітлення та роз’яснення світовій спільноті інформації про нібито агресивні дії ЗС України та “миротворчі” заходи РФ у відповідь”, – повідомляють у розвідці.

1 квітня Головне управління розвідки Міноборони України попередило про можливість “широкомасштабних провокацій проти нашої держави”.

А президент Володимир Зеленський назвав “гру м’язами” – “традиційною справою Росії”.

За даними українського генштабу, вздовж українського кордону станом на 30 березня утримується 28 батальйонно-тактичних груп збройних сил РФ.

Однак, зазначає головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак, найближчим часом очікується “додаткове зосередження до 25 батальйонно-тактичних груп противника”.

В цю кількість входять війська у суміжних з Україною Брянській, Воронезькій та Ростовській областях Росії, а також частини, дислоковані в анексованому Криму.

“Останнім часом з різних регіонів РФ під виглядом навчань та загальної підготовки до навчань “Захід-2021″ збройні сили РФ здійснюють поступове нарощення військ поблизу кордонів України на півночі, сході та на півдні. А саме у Брянській, Воронезькій областях та в АР Крим”, – розповів Руслан Хомчак у Верховній Раді 30 березня.

Речник президента Росії Дмитро Пєсков, відповідаючи 1 квітня на питання, з чим пов’язане нарощування російської військової присутності на кордонах з Україною і в Криму, заявив, що Російська Федерація переміщує збройні сили по своїй території на свій розсуд і це “не має нікого турбувати, це ні для кого не становить жодної загрози”.

За словами Пєскова, Росія вживає необхідних заходів для безпеки своїх рубежів.

“Що стосується участі російських військ у конфлікті на території України, російські війська ніколи не брали в ньому участь і не беруть, це є виключно внутрішньоукраїнський конфлікт”, – повторив він незмінну позицію Кремля з 2014 року.

На уточнення, чи не стануть раптом військові, яких перекидають до кордону, “відпускниками”, які “за велінням серця” вирушать допомагати самопроголошеним “республікам Донбасу”, Пєсков ще раз повторив, що російські війська ніколи не брали і не братимуть участі у війні на сході України.

Ця теза Кремля неодноразово заперечувалася доказами присутності кадрових російських військових у складі проросійських формувань у 2014 і 2015 роках та пізніше.

Крім того, перекидання російських військ у 2014 році нібито для безпеки Зимових олімпійських ігор згодом Кремль використав для анексії Криму.

25 березня на засіданні колегії міністерства оборони Сергій Шойгу заявив, що до кінця 2021 року 56-а бригада Повітряно-десантних військ (ВДВ) стане десантно-штурмовим полком з дислокацією у кримській Феодосії.

Зараз бригада дислокується в Камишині Волгоградської області й, судячи з обговорень в міських пабліках, десантники вже почали переїзд до Криму.

Їхній шлях на нове місце дислокації неминуче проходить уздовж російсько-українського кордону.