Байден провів першу телефонну розмову із Зеленським

Президент Сполучених Штатів Джо Байден і президент України Володимир Зеленський провели телефонну розмову. Це була перша бесіда лідерів держав з того часу, як Байден вступив на посаду.

Розмова Байдена та Зеленського тривала близько 30-40 хвилин. Лідери говорили про ситуацію на Донбасі.

Прес-служба Білого дому повідомила, що Байден у розмові із Зеленським підтвердив підтримку США суверенітету і територіальної цілісності України перед триваючою агресією Росії на Донбасі і в Криму.

Байден також висловив прихильність США партнерству в боротьбі з корупцією і здійсненні реформ в Україні.

“Лідери погодилися, що ці реформи є центральним елементом євроатлантичних стремлінь України”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, Байден і Зеленський обговорили важливість тісної співпраці країн для стримування пандемії COVID-19 та зміцнення демократії в регіоні.

Зеленський також прокоментував розмову з Байденом.

У четвер міністр оборони США Ллойд Остін також провів телефонну розмову зі своїм українським колегою Андрієм Тараном і «засудив недавню ескалацію агресивних і провокаційних дій Росії на сході України».

У середу держсекретар Ентоні Блінкен обговорив ситуацію в Донбасі з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою. Співрозмовники відзначили, що Росія продовжує систематично загострювати ситуацію на лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей і в Криму.

Ентоні Блінкен заявив, що Вашингтон пильно стежить за діями Росії і запевнив, що США продовжать надалі неухильно підтримувати Україну в захисті її суверенітету і територіальної цілісності.