Україна проведе спільні військові навчання з НАТО

Понад тисяча військовослужбовців з 5 країн НАТО і України візьмуть участь в українсько-британських навчаннях Cossack Mace.

Про це повідомили в Генштабі ЗСУ в суботу.

“На Миколаївщині завершилась головна конференція з планування українсько-британського командно-штабного навчання із залученням військ “Cossack Mace – 2021″, яке відбудеться за декілька місяців”, – йдеться у повідомленні Генштабу на сторінці у Facebook.

До проведення навчання планується залучити представників щонайменше 5 держав-членів НАТО та учасниць програми “Партнерство заради миру” – загалом йдеться про участь понад 1000 військовослужбовців.

Оперативно-стратегічний фон навчання враховує імовірний характер розвитку воєнно-політичної обстановки навколо України. Відповідно до сценарію навчання, штаб і підрозділи багатонаціональної бригади будуть залучені до відбиття масштабного наступу збройних сил умовної країни-агресора.

Зокрема, будуть відпрацьовані дії в обороні з подальшим переходом у наступ з метою відновлення державного кордону та територіальної цілісності держави, яка зазнала агресії з боку однієї з вороже налаштованих країн-сусідів.

Ще одним завданням міжнародного навчання є подальше вдосконалення спроможностей Міжвидового центру підготовки військових частин та підрозділів забезпечувати проведення масштабних міжнародних навчань, які є головним і ефективним інструментом подальшого посилення взаємосумісності Збройних Сил України та армій країн-членів НАТО.

НАТО в четвер висловило стурбованість з приводу нарощування російської військової могутності поруч з східним кордоном України. При цьому Росія попередила, що серйозна ескалація конфлікту в Донбасі може «зруйнувати» Україну.

Кремль в п’ятницю заявив, що будь-яке розміщення військ НАТО на території України призведе до посилення напруженості біля кордонів Росії і змусить Москву вживати додаткових заходів для забезпечення власної безпеки.

У свою чергу міністр оборони США Ллойд Остін в четвер у бесіді зі своїм українським колегою Андрієм Тараном «засудив недавню ескалацію агресивних і провокаційних дій Росії на сході України» і підтвердив «незмінну підтримку суверенітету, територіальної цілісності і євроатлантичних устремлінь України».