Німеччина і Франція стежать за пересуваннями російських військ

Німеччина і Франція стежать за подіями на сході України, а також на російсько-українському кордоні і закликають до стабілізації ситуації.

Про це йдеться у спільній заяві МЗС двох держав, оприлюдненій в суботу, 3 квітня, на сайті французького відомства.

Так, дипломати висловили стурбованість збільшенням кількості порушень режиму припинення вогню на Донбасі, встановленого в липні 2020 року.

“Ми з більшою ретельністю стежимо за ситуацією, в тому числі за пересуваннями російських військ, і закликаємо сторони до стриманості та негайної деескалації напруженості”, – зазначено в документі.

Крім того, країни як посередники в переговорах у нормандському форматі заявили про намір продовжувати свої зусилля з повного виконання Мінських домовленостей.

Також у заяві зовнішньополітичні відомства двох держав привітали продовження мандату Спеціальної місії спостерігачів ОБСЄ в Україні та закликали до “припинення обмежень її свободи пересування, щоб СММ ОБСЄ могла виконувати свою місію відповідно до мандату”.

Нарешті, і Франція, і Німеччина висловили непохитну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.