Міністерство енергетики України та Qatar Petroleum уклали меморандум про енергетичне співробітництво

Міністерство енергетики України та Qatar Petroleum – державна компанія Катару, яка здійснює нафтогазову діяльність – уклали меморандум про взаєморозуміння щодо енергетичного співробітництва.

Про це повідомила прес-служба Міністерства енергетики України.

Згідно з повідомленням, від України документ підписав в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко, з боку Катару – президент і генеральний директор компанії Qatar Petroleum, державний міністр з енергетики Саад ібн Шеріда Аль-Каабі.Україна підписала меморандум з прицілом на катарський газ

Відзначається, що держави мають намір розвивати співпрацю, зокрема, у сферах інвестицій з Катару в розвідку і видобуток газу в Україні, а також поставок газу з Катару.

“Співпраця в нафтогазовій сфері України та Катару – перспективна та важлива для нашої країни. Катар є одним з найбільших виробників газу у світі та має цінний досвід і значні фінансові ресурси для інвестицій в розвідку і видобуток газу в Україні. Збільшення власного видобутку газу, диверсифікація джерел поставок газу відповідає інтересам споживачів газу в Україні та сприятиме сталому розвитку економіки та зміцненню енергетичної безпеки України”, – цитує Вітренка прес-служба.

Меморандум діятиме протягом трьох років і може бути автоматично продовжений на такий же період.