Гантер Байден прокоментував свою роботу у правлінні Burisma

Гантер Байден, син президента США Джо Байдена, прокоментував пресі свою роботу в правлінні української компанії Burisma.

В інтерв‘ю CBS та NPR, які вийшли напередодні публікації автобіографічної книжки Гантера Байдена, він заявив, що в роботі на українську компанію не було нічого неетичного.

Однак, він додав, що не повторював би таких дій, з огляду на те, що питання його роботи на українську компанію було використано опонентами його батька на виборах президента США.

«Я не повною мірою усвідомлював те, як далеко зайде колишня адміністрація та люди навколо неї», – заявив Гантер Байден CBS. Він додав, що більше «ніколи не хоче давати зброю у руки тим, хто буде її незаконно використовувати, як вони використали мене у якості зброї проти мого батька», пише Голос Америки.

«Тепер я знаю, що це не було мудро у тому політичному середовищі створювати таке уявлення, – сказав Гантер Байден NPR про свою роботу в Burisma, – тому я це знову не зробив би».

В інтерв’ю NPR Гантер Байден наголосив на тому, що перед тим, як почати роботу в Burisma, він обіймав посади у десятку правлінь.

«Я був спеціалістом з корпоративного управління. Я був юристом Boies Schiller Flexner – однієї з найкращих юридичних фірм у світі. Так я отримав цю роботу», – заявив Гантер Байден.

Він, однак, погодився із ремаркою журналіста, що варто чесно визнавати роль, яку зіграло його прізвище у призначенні, хоча і наголосив на своїй юридичній освіті та досвіді у бізнесі.

«Знаєте, я тяжко працював, щоб отримати диплом Юридичної школи Єльського університету. Я мав бізнес».

Нагадаємо, Хантер Байден входив до ради директорів української приватної компанії Burisma в 2014-2019 роках. В цей час Джо Байден обіймав пост віце-президента, фактично йому було доручено курирувати політику щодо України.

В ході виборчої кампанії в США в 2020 році Байден і його син Хантер стали фігурантами скандалу, пов’язаного з Україною. Його опоненти заявили, що Хантер Байден використовував батька для лобістської діяльності, а Байден-старший тиснув на Київ з метою звільнити генпрокурора України Віктора Шокіна, який вів розслідування проти Burisma. Сам Джо Байден це заперечує. Також республіканці в США вказували, що Хантеру Байдену в Burisma платили до 50 тис. доларів на місяць, хоча у нього не було досвіду роботи в нафтогазовій сфері.

У жовтні минулого року New York Post опублікувала статтю, в якій йдеться про електронне листування Хантера Байдена з топ-менеджером Burisma Вадимом Пожарським. Той дякував Байдену-молодшому за можливість зустрітися з його батьком і питав, як Джо Байден може скористатися своїм становищем для надання допомоги компанії.