НАТО звинуватило Росію в порушенні угоди про перемир’я в Україні

Переміщення російських військ поблизу українського кордону викликають все більше критики в міжнародному співтоваристві.

“Дестабілізуючі дії” з боку Росії підривають всі зусилля по деескалації напруженості на сході України, заявив прес-секретар НАТО німецькому виданню Die Welt.

Північноатлантичний альянс підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, підкреслив його представник в матеріалі, опублікованому у вівторок, 6 квітня.

Члени альянсу 1 квітня обговорили ситуацію в Чорному морі. Країни, що входять до НАТО, висловили заклопотаність великомасштабною військовою діяльністю Росії в Україні і навколо неї, додав представник альянсу.

“Союзники також стурбовані тим, що Росія порушила угоду про припинення вогню з липня 2020 року, що призвело до загибелі чотирьох українських солдатів минулого тижня”, – заявив співрозмовник Die Welt.

Міністерства закордонних справ Німеччини і Франції раніше закликали сторони до стриманості і негайної деескалації, а також вказали на зростання випадків порушення режиму припинення вогню. Верховний представник ЄС із зовнішньої політики і безпеки Жозеп Боррель має намір обговорити це питання з українською стороною на найближчому саміті глав МЗС країн Євросоюзу. А США попросили Росію пояснити “провокації” на кордоні з Україною.

В кінці березня американське видання The New York Times з посиланням на неназваних співрозмовників повідомило про перекидання до українського кордону близько 4000 російських військовослужбовців. За його відомостями, Європейське командування збройних сил США підвищило рівень спостереження за ситуацією з “можливої ​​кризи” до “потенційно неминучої кризи” – найвищої позначки, відреагувавши на те, що Росія не вивела війська з прикордонного з Україною регіону після навчань, що закінчилися 23 березня. А в соцмережах з’явилися повідомлення, що Москва перекидає додаткові війська в Брянськ, Вороніж і Ростовську області, а також на територію анексованого півострова Крим.

Росія переміщує збройні сили “в межах своєї території на свій розсуд” і “це не повинно нікого турбувати”, відреагував на публікацію прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.