Байден зрушить термін розширення вакцинації майже на два тижні вперед

Президент Джо Байден оголосить, що з моменту його вступу на посаду в США розподілено 150 мільйонів вакцин, і зрушить термін початку вакцинації для всіх бажаючих майже на два тижні вперед, повідомив знайоме з ситуацією джерело.

Байден доручить штатам розширити кампанію вакцинації до 19 квітня, тоді як раніше крайній термін був намічений на 1 травня.

Президент  США відвідає пункт вакцинації в Вірджинської духовної семінарії в Олександрії, штат Вірджинія, після чого виступить із заявою в Білому домі.

Федеральний уряд значно прискорило темпи вакцинації, прагнучи покласти край пандемії COVID-19. Спочатку в штатах, де було доступно обмежена кількість доз, вакцинували тільки людей з груп ризику.

Спочатку Байден поставив мету зробити 100 мільйонів щеплень за перші 100 днів свого президентства, тобто до кінця квітня.

Згодом цільовий показник був збільшений в два рази до 200 мільйонів щеплень.

Пандемія COVID-19 забрала 500 000 життів у США, але в країні введено вже більше 167 мільйонів доз вакцини. Четверо з десяти американців отримали хоча б одну дозу вакцини, що набагато перевищує показники більшості країн.

Використовувані в країні вакцини Moderna і Pfizer / BioNTech вводяться двома дозами. Вакцина Johnson & Johnson, також використовується в країні, має тільки один компонент. Поширення вакцини почалося за часів попередника Байдена Дональда Трампа.