Локдаун в Україні не зміг ефективно запобігти поширенню хвороби – звіт Amnesty International

Ситуація довкола коронавірусу у світі й те, як пандемія вплинула на життя людей, – у центрі уваги щорічного звіту міжнародної правозахисної організації Amnesty International.

Заходи із протидії пандемії у багатьох країнах, що мали на меті протистояти її руйнівному впливу, також “виявили й іноді загострили існуючу ситуацію зі зловживаннями та нерівністю”, пише Голос Америки.

“Уряди не змогли адекватно захистити здоров’я та працівників життєво важливих структур, тисячі – втратили свої життя через COVID-19 та багато інших серйозно захворіли через нестачу засобіс індивідуального захисту”, – йдеться у звіті.

У ​розділі, присвяченому Україні, вказується, що це, а також недостатнє тестування на виявлення COVID-19,​ поставило під загрозу й право українців на здоров’я.

“Обмеження у зв’язку з пандемією COVID-19 було запроваджено в березні, але вони не змогли ефективно запобігти поширенню хвороби. Ситуація загострилася через нестачу засобів індивідуального захисту та достатньої кількості тестів, що, своєю чергою, перевантажило систему охорони здоров’я”.