У Великобританії запрацював новий орган контролю за інтернет-гігантами

Великобританія створила новий регулюючий орган, який займеться питаннями антиконкурентної поведінки серед найбільших в світі технологічних компаній.

Новий орган, який отримав назву Підрозділ цифрових ринків (The Digital Markets Unit, DMU), буде стежити за тим, щоб такі інтернет-гіганти, як Facebook Inc. і Google, не використали своє домінуюче становище на ринку для придушення конкуренції, йдеться в повідомленні на сайті британського уряду.

Про створення цієї структури було оголошено в минулому році, але офіційно вона запрацювала минулого вівторка, хоча і з обмеженими повноваженнями. DMU не зможе накладати штрафи, поки парламент не схвалить законодавство, яке регламентує його контрольно-наглядові повноваження, що очікується в наступному році. Тим часом відомство набирає персонал і має почати розробку юридично зобов’язуючого кодексу поведінки для компаній.

DMU буде входити в структуру Управління із захисту конкуренції і ринків Великобританії (Competition and Markets Authority, CMA). Очолювати підрозділ буде Уїлл Хейтер, який до цього також працював в регулюючих органах, а протягом більшої частини останнього року займався виходом Великобританії з ЄС.