Наступного тижня Верховна Рада проведе позачергові засідання

Верховна Рада наступного тижня відновить пленарні засідання та проведе позачергові, заявив голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія.

“Наступного тижня Верховна Рада відновить пленарні засідання, а також проведе позачергові. Ми всі добре розуміємо, що в такий скрутний для країни час парламент має працювати вдвічі потужніше та ухвалити всі необхідні на сьогодні законопроекти”, – сказав Арахамія агентству “Інтерфакс-Україна”.

За словами Арахамії, “штатного режиму” парламенту не вистачить, оскільки Верховна Рада продовжить розглядати численні поправки до земельного законопроекту №2194.

Лідер фракції наголосив, що швидкого розгляду потребують й “інші актуальні для країни питання” – законопроект №4475, який дасть змогу захистити українців, які мають борги за кредитами в іноземній валюті.

Він зазначив, що необхідно також розглянути президентський законопроект №4651 про посилення відповідальності за недостовірне декларування, зокрема щодо позбавлення волі за таке порушення, що є одним із “структурних маяків” Міжнародного валютного фонду.

“Ми не можемо собі дозволити відпочивати у такі важкі часи. Тому працюватимемо”, – підсумував Арахамія.

Крім того, на позачергових засіданнях наступного тижня планується обговорити наступні проекти:

  • №5014 про скасування обов’язкової державної підсумкової атестації в форматі ЗНО для учнів 11 класу;
  • № 5138-1 про перенесення трансформації санаторних шкіл на рік – до липня 2022;
  • №4535 про реформу інституту старост;
  • №4540 штрафи для тих, хто порушує правила самоізоляції;

Як повідомлялося, парламент розпочав розгляд у повторному другому читанні законопроекту №2194 про внесення змін до Земельного кодексу та інших законів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин 16 березня. До законопроекту надійшло 3 128 пропозицій і поправок. Згідно з регламентом роботи Верховної Ради, народні депутати не можуть розглядати інші питання, доки не закінчать розгляд розпочатого законопроекту.

Згідно з календарним планом, народні депутати 13-16 квітня працюють у режимі пленарних засідань, а 12 квітня відбудеться погоджувальна рада керівників фракцій і груп парламенту.