Байден вибрав спецпосланця на переговори по “Північному потоку – 2”

Білий дім обговорює призначення спецпосланця США, який очолив би переговори про припинення будівництва газопроводу “Північний потік 2”.

Повідомили виданню Politico офіційні особи США.

Роль спецпосланця була запропонована близькому радникові президента США Джо Байдену, екс-спецпосланникові Держдепу з міжнародних енергетичних питань Амоса Хохштейну, він поки не прийняв пропозицію, повідомили джерела виданню.

Хохштейн в кінці минулого року пішов з поста в наглядовій раді української компанії “Нафтогаз”.

Газопровід “Північний потік-2″, потужність якого становить 55 мільярдів кубометрів газу на рік, повинен забезпечувати постачання газу безпосередньо з Росії до Німеччини дном Балтійського моря.

Спочатку планувалося завершити проєкт до середини 2020 року, однак цьому завадили санкції США. У підсумку роботи з укладання труб” Північного потоку – 2 ” поновилися після річної перерви в грудні 2020 року.

Незабаром будівництво у водах ФРН знову було призупинено – цього разу через екологів, які опротестували дозвіл на проведення подальших робіт. У водах Данії будівництво відновилося лише в лютому 2021 року і, як очікується, завершиться до вересня.

Проти будівництва газопроводу, крім Польщі, активно виступають США, а також Україна і країни Балтії, які побоюються посилення впливу Росії на європейському енергетичному ринку.