КНДР причетна до половини кібератак десятиліття – Traders of Crypto

П’ять з десяти найбільших кіберзлочинів у фінансовій сфері за останнє десятиліття здійснені хакерськими угрупованнями, що фінансуються КНДР.

Про це повідомляє Yonhap News з посиланням на дані британського порталу Traders of Crypto.

Згідно з даними, опублікованими 8 квітня і в яких міститься інформація про хакерські атаки за період з 2011 по 2020 рік, в 2018 році хакери, що фінансуються КНДР, викрали понад $ 534 млн з японської біржі криптовалюта Coincheck, а також здійснили кібератаку на Центральний банк Малайзії.

Крім того, північнокорейські хакери причетні до розкрадання $ 170 млн з державного індійського банку Union Bank of India в 2016 році, а також до злому системи експортно-імпортного банку Мексики в 2018 році і Банку Нігерії в 2016 році.

Відзначається, що з 102 кібератак, скоєних в даний проміжок часу, близько 30 мають відношення до КНДР. Однак існує ймовірність, що реальна цифра набагато вище, оскільки виконавців 64 атак не вдалося встановити.

Раніше представники Комітету з контролю за дотриманням санкцій відносно КНДР повідомили, що в період з 2019 по листопад 2020 року північнокорейські хакери в ході здійснених кібератак викрали близько $ 316,4 млн на криптовалюта.