США та чотири країни засудили стягування військ РФ до кордону України

Виконувач обов’язків заступника міністра оборони США з політичних питань Аманда Дорі разом з союзниками по НАТО з Канади, Литви, Польщі і Великої Британії обговорили воєнну активність Російської Федерації біля кордонів України.

Як повідомляється на сайті Пентагону, віртуальну зустріч організував державний секретар з питань оборони Британії Бел Воллес.

Співрозмовники підтвердили непохитну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, а також євроатлантичних устремлінь України.

Водночас вони висловили занепокоєність щодо посиленої російської воєнної діяльності у регіоні біля кордонів України. Учасники зустрічі заявили, що дестабілізаційні дії Росії підривають зусилля, спрямовані на зниження напруженості, що передбачено ухваленою за посередництва ОБСЄ у липні минулого року угодою про припинення вогню.

Також співрозмовники підтвердили налаштованість забезпечувати професійну підготовку військових і підтримку Збройних сил України для зміцнення їх потенціалу, з метою збереження територіальної цілісності країни і подальшого прогресу на шляху приведення взаємосумісності української армії з арміями країн НАТО.