США вводять санкції проти семи структур КНР, пов’язаних з розробкою суперкомп’ютерів

США додали в список санкцій сім китайських фірм і лабораторій, задіяних у створенні суперкомп’ютерів для потреб збройних сил КНР.

Про це повідомляє в четвер видання The Washington Post.

“Такі комп’ютери багато в чому можуть бути задіяні для обґрунтованих цивільних потреб, але вони також дуже важливі для розробки зброї, особливо його просунутих зразків, ядерних озброєнь, кіберзброї, ракет і навіть гіперзвукової зброї”, – заявив на умовах анонімності представник Мінторгу США.

The Washington Post уточнює, що після включення в “чорний список” ці фірми і лабораторії не можуть використовувати американські технології без відповідних ліцензій Мінторгу, які дуже важко отримати.

За даними газети, під обмеження потрапили три фірми, що виробляють напівпровідники: Tianjin Phytium Information Technology (Phytium), Shanghai High-Performance Integrated Circuit Design Center і Sunway Microelectronics. Також нові заходи застосовуються проти чотирьох обчислювальних центрів з суперкомп’ютерами – в містах Цзинань і Шеньчжень, міських округах Усі і Чженчжоу.

“Ці структури діють принципам, які суперечать нашим національним інтересам. Мова насправді йде про те, щоб товари США не сприяли розвитку військового потенціалу Китаю”, – пояснив представник Мінторгу.

Інший неназваний представник відомства додав, що Shanghai High-Performance і ряд лабораторій, що потрапили під обмеження, надають допомогу Народно-визвольної армії Китаю щодо злому кодів для перехоплення супутникових повідомлень.

The Washington Post вказує на те, що Мінторг почав вводити санкції проти організацій, провідних високопродуктивних обчислень для військових КНР, ще в 2015 році – при тодішньому президенті Бараку Обамі. У 2019 рік – при президенті Дональду Трампу – відбувся наступний пакет санкцій, що переслідував аналогічні цілі.