Укази Президента про відсторонення Тупицького оскаржили у Конституційному Суді

До Конституційного суду України надійшло конституційне подання групи народних депутатів, в якому оскаржується указ президента про звільнення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна з посад суддів КСУ.

Про це повідомила у Telegram-каналі постійний представник Верховної Ради у КСУ, депутатка від «Слуги народу» Ольга Совгиря.

«До Конституційного суду надійшло конституційне подання групи народних депутатів, в якому оскаржено конституційність указів президента України про відсторонення з посади Тупицького О. та про звільнення з посади Тупицького О. та Касмініна О.», – написала Совгиря.

Водночас інша депутатка від «Слуги народу» Ольга Василевська-Смаглюк у Telegram-каналі уточнила, що подання до КСУ підписали 49 народних депутатів. Серед підписантів, за її даними, депутати від «Європейської солідарності» та «Батьківщини».

Як повідомлялося, Касаційний адмінсуд у складі Верховного Суду призначив на 13 квітня розгляд справи щодо оскарження указу Президента про відсторонення від посади судді Конституційного Суду Олександра Тупицького.

29 грудня 2020 року Президент підписав указ про відсторонення Тупицького від посади судді Конституційного Суду строком на два місяці. Таке рішення він ухвалив «після отримання та обробки фахівцями Офісу Президента клопотання Офісу генерального прокурора». Перед тим прокуратура повідомляла, що Тупицький підозрюється в чиненні впливу на свідка шляхом підкупу, у наданні неправдивих свідчень. Справа стосується приватизації Зуївського енергомеханічного заводу в Донецькій області.

26 лютого 2021 року Президент продовжив ще на місяць відсторонення Тупицького від посади судді КСУ.

5 січня судді Конституційного Суду провели збори у зв’язку з указом Президента про відсторонення Тупицького і ухвалили заяву про неприпустимість недотримання органами державної влади та посадовими особами приписів Конституції, що може призвести до блокування роботи КСУ.

На період відсторонення голови КСУ Олександра Тупицького на засіданнях Великої палати суду головує його заступник Сергій Головатий.