Байден анонсує нові заходи по боротьбі з озброєним насильством

Президент США Джо Байден і генеральний прокурор Меррик Гарланд в четвер анонсують ряд нових заходів, спрямованих на запобігання насильству із застосуванням вогнепальної зброї.

Напередодні їхнього виступу Білий дім представив огляд ініціатив в прес-релізі, в якому насильство із застосуванням вогнепальної зброї названо «епідемією».

Один із заходів, запропонованих Міністерством юстиції, націлений на боротьбу з поширенням вогнепальної зброї без серійних номерів, яку правоохоронним органам важко відстежити.

Мін’юст також планує представити проект закону, який дозволить родичам і співробітникам правоохоронних органів звертатися до суду з проханням тимчасово обмежити доступ до зброї для людини, яку вони вважають небезпечною для себе або для оточуючих. Шаблон покликаний дати відправну точку для розробки відповідних законів на рівні окремих штатів.

Інша пропозиція Міністерства юстиції стосується запобіжних заходів для вогнепальної зброї. Білий дім заявляє, що такі пристрої можуть зробити вогнепальну зброю більш стабільною і точною, але при цьому не завадять прихованого носіння.

Також пропонується складати щорічний звіт про незаконний обіг вогнепальної зброї та проводити ряд громадських заходів по боротьбі з насильством.

Байден також планує призначити колишнього федерального агента Девіда Чіпмана на посаду керівника Управління по контролю над оборотом алкоголю, тютюну, вогнепальної зброї і вибухових речовин.

Чіпман 25 років пропрацював в цьому відомстві і брав участь в розслідуванні вибухів у Всесвітньому торговому центрі Нью-Йорка і федеральному будівлі в Оклахома-Сіті в 1990-х роках. В даний час він є консультантом організації Giffords, яка виступає за посилення контролю над вогнепальною зброєю.

Лідер республіканської меншості в Палаті представників Кевін Маккарті заявив, що ініціативи Байдена обмежують гарантоване Конституцією право на носіння зброї.

«Він поблажливий до злочинців, але обмежує права законослухняних громадян. Я цього не потерплю. І республіканці Палати представників теж. Дотримуйтесь Конституцію! » – написав Маккарті в «Твіттері».

Президент організації Everytown for Gun Safety Джон Файнблатт, навпаки, високо оцінив пропозиції адміністрації, особливо щодо зброї без серійних номерів, заявивши, що це «врятує незліченну кількість життів».

«Ми раді почути заяву адміністрації про те, що сьогоднішні дії – це тільки початок, і сподіваємося на продовження тісної співпраці, щоб покласти край насильству із застосуванням вогнепальної зброї в цій країні», – йдеться в заяві Файнблатта.