Збірна України з футзалу вдруге перемогла Данію у відбірній групі Євро-2022

Збірна України з футзалу провела черговий поєдинок групового раунду кваліфікації Євро-2022, в якому вдруге поспіль обіграла команду Данії.

Після вчорашньої перемоги над данцями з рахунком 6:2 шанси синьо-жовтих на другу сходинку у квартеті помітно зросли. Сьогодні нашій команді довелося вдруге поспіль протистояти цьому супернику в Запоріжжі. Нагадаємо, що один із відбірних матчів проти данців було скасовано й згодом, за рішенням УЄФА, перенесено на 8 квітня, пише прес-служба УАФ.

Українці одразу ж притиснули скандинавів, на 4-й хвилині міг забивати Абакшин, але не влучив у кут із кількох метрів. Незабаром наша команда відкрила рахунок, коли Корсун після передачі Шотурми елегантно прокинув м’яч повз Хога. Проте данці миттєво відігралися — Годдарду вдалося прорватися центром та проштовхнути м’яч повз Сухова, який сьогодні підміняв у воротах травмованого Ципуна.

Надалі синьо-жовтих, пробивши вище з убивчої позиції, пробачив Йоргенсен, а Лебідь не реалізував свій вихід віч-на-віч із Хогом. Згодом команди влаштували черговий розмін голами. Спершу Микитюк відзначився потужним ударом із підбирання, а потім данці реалізували контратаку після невдалого вкидання Сухова.

І все ж українцям вдалося забезпечити собі солідний гандикап ще в першому таймі. На 11-й хвилині Малишко розібрався з голкіпером після закидання Журби, а на 12-й Абакшин влучив у ціль ударом із розвороту після передачі Сухова через весь майданчик. Під кінець тайму господарі забили вп’яте — Лебідь прицільним пострілом у кут завершив контратаку.

У другій половині зустрічі синьо-жовті грали за рахунком та збільшили свою перевагу. На 22-й хвилині Разуванов замкнув передачу Журби з кутового, пізніше Лебідь оформив дубль після вкидання Сухова та передачі Абакшина. Данія відповіла небезпечним ударом Юссефа поруч зі стійкою. Надалі гра заспокоїлася, а наприкінці поєдинку восьмий м’яч у ворота суперника відправив Разуванов. Тож 8:2 — збірна України здобуває впевнену перемогу та гарантує собі другу позицію в групі. Вона дозволить або напряму вийти на Євро-2020, або зіграти в плей-офф. Усе залежатиме від розкладу в інших групах.

Зазначимо, що на цьому квітневий збір синьо-жовтих завершено, оскільки гру Україна — Албанія було скасовано. Долю останнього поєдинку у відбірній групі 1 вирішуватиме УЄФА.

Євро-2022 з футзалу. Груповий етап кваліфікації. Група 1

Україна — Данія — 8:2 (5:2)

Голи: Корсун (5), Микитюк (10), Малишко (11), Абакшин (12), Лебідь (19, 26), Разуванов (22, 38) — Годдард (5), Скотт-Расмуссен (11).

Україна: Сухов (Войтович, 30) — Разуванов, Корсун, Шотурма, Зварич — Малишко, Єрьомін, Лебідь, Микитюк, Абакшин, Журба, Фаренюк, Педяш.

Данія: Хог (Андерсен, 21) — Фальк, Вейс, Бадран, Скотт-Расмуссен — Лаурсен, Єнсен, Юссеф, Хабібі, Йоргенсен, Годдард, Фогт, Мерлінг Хансен.

8 квітня. Запоріжжя. Палац спорту «Юність».

4. Албанія 5 1 0 4 8—22 3

У груповому раунді 32 команди (16 учасників еліт-раунду кваліфікації ЧС-2020, дев’ять переможців груп відбірного раунду й сім переможців стикових матчів) розбиті на вісім груп по чотири команди. Уперше в історії турніру команди на цій стадії гратимуть проти опонентів удома й на виїзді, провівши проти кожного суперника по групі по два поєдинки. Вісім переможців груп і шість кращих володарів других місць приєднаються до Нідерландів у фінальній стадії. Два володарі других місць, які не пробилися до фінального турніру напряму, зіграють у плей-офф.

Стикові матчі кваліфікації: 14—17 листопада 2021 року.

Жеребкування фінального турніру: кінець 2021 року.

Фінальний турнір: 9 cічня — 6 лютого 2022 року (Амстердам і Гронінген, Нідерланди).