ВС дозволив Януковичу дистанційну участь у розгляді касаційних скарг на вирок щодо держзради

Верховний суд дозволив експрезидентові Віктору Януковичу дистанційно брати участь у розгляді касаційних скарг на вирок у справі про державну зраду, повідомила у понеділок прес-служба ВС.

«Касаційний кримінальний суд у складі Верховного суду відмовив у визнанні обов’язковою участі засудженого в судовому засіданні під час касаційного розгляду, мотивуючи це тим, що ВС позбавлений можливості забезпечити його явку, оскільки В. Ф. Янукович перебуває поза межами території України. Суд наголосив, що засуджений за власним бажанням може взяти участь у розгляді цього кримінального провадження», – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що суд запропонував стороні захисту забезпечити участь Януковича під час касаційного розгляду кримінального провадження «із використанням власних технічних засобів і програмного забезпечення «TrueConf».

Нагадаємо, Оболонський районний суд Києва 24 січня 2019 року визнав екс-президента Віктора Януковича винним у державній зраді. Суд обрав йому покарання у вигляді 13 років позбавлення волі. На 17 травня 2021 року призначено чергове засідання з розгляду касаційної скарги у цій справі.

Відзначимо, в Україні розглядається справа про незаконне присвоєння Януковичем резиденції “Межигір’я”. На початку року Вищий антикорупційний суд відмовив у заочному арешті екс-президента України.

Державне бюро розслідувань у січні повідомило Януковичу про підозру у зв’язку з підписанням так званих “харківських угод” в 2010 році.