Міністр оборони: ФРН готова на поступки США в суперечці про “Північний потік – 2”

Міністр оборони Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер сигналізувала готовність піти на поступки США в питанні майбутнього газопроводу, що будується “Північний потік – 2”.

Після зустрічі з главою Пентагону Ллойдом Остіном в Берліні у вівторок, 13 квітня, вона продемонструвала готовність ввести мораторій на завершення спірного проекту.

“Можна задати собі це питання”, – заявила вона. У тому випадку, якщо будівництво буде доведено до кінця, Крамп-Карренбауер вважає розумним здійснювати закупівлі російського газу лише за певних умов. Необхідно поставити їх “в залежність від дій Росії”, зазначила вона.

У свою чергу американський міністр оборони запевнив, що розбіжності навколо проекту “Північний потік – 2” не зможуть негативно вплинути на тісне партнерство США і Німеччини. Уряд США виступає проти добудови другої гілки газопроводу по дну Балтійського моря, визнав він. “Але ми не допустимо, щоб ця тема стала перепоною грандіозним відносинам, які нас пов’язують з Німеччиною”, – підкреслив він.

Будівництво газопроводу “Північний потік – 2” є одним з головних спірних пунктів в німецько-американських відносинах як під час президентства Дональда Трампа, так і при нинішньому президенті США Джо Байдена. США побоюються посилення залежності Європи від російського газу і роблять спроби закрити цей проект, в тому числі за допомогою санкцій.

Крім того, проти будівництва газопроводу активно виступають Україна і балтійські країни, які побоюються посилення впливу Росії на європейському енергетичному ринку. У той же час уряд ФРН підтримує цей проект, хоча в країні є і чимало його критиків, зокрема “зелені” і екологи. 13 квітня природоохоронна організація Deutsche Umwelthilfe (DUH) повідомила, що оскаржила в адміністративному суді Гамбурга дозвіл на будівельні роботи, виданий Федеральним відомством з морського судноплавства і гідрографії (BSH).

Проектна компанія Nord Stream 2 AG тим часом повідомила, що на 31 березня укладено 2339 км (з 2460 км), або 95% газопроводу “Північний потік – 2”, залишилося прокласти близько 121 км (5%) від загальної протяжності труби.