Загін російських кораблів проведе артилерійські стрільби в Чорному морі

Загін кораблів Чорноморського флоту Росії вийшов у Чорне море для проведення артилерійських стрільб в рамках контрольної перевірки за зимовий період навчання, повідомляють у відділі інформаційного забезпечення російського Чорноморського флоту.

«Загін кораблів у складі фрегата «Адмирал Макаров», малих ракетних кораблів «Грайворон» і «Вышний Волочек», ракетного корабля на повітряній подушці «Самум», тральщика «Иван Голубец», а також великих десантних кораблів вийшов з пунктів базування і провів тренування з подолання умовної мінної загорожі в забезпеченні тральних сил флоту», – цитує інформацію пресслужби російське агентство ТАСС.

Зазначається, що в море екіпажі кораблів «проведуть одиночні та спільні залікові артилерійські стрільби по надводних і повітряних цілях».

За даними пресслужби, в стрільбах задіють літаки і вертольоти морської авіації, ППО.

У березні головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак заявив, що Росія під виглядом підготовки до стратегічних навчань «Захід-2021» стягує з усією території тактичні групи до східних кордонів України. Він також зазначив, що російські війська, які перекидали в анексований Крим із Новоросійська і Ставрополя на навчання в березні, продовжують залишатися на півострові.

Росія останнім часом істотно збільшує бойові дії своїх гібридних сил на окупованій частині Донбасу, що грубо порушують умови режиму припинення вогню, але при цьому намагається звинуватити в цих порушеннях українські війська. Крім того, значне нарощування російських військ у Криму і біля кордонів України викликає у Києва та його західних союзників занепокоєння з приводу можливості нового відкритого вторгнення російських військ в Україну.

Західні союзники України (США і ЄС), а також НАТО, висловили їй свою підтримку.

Після анексії Криму в 2014 році Росія проводить регулярні військові навчання на півострові та в акваторії Чорного моря, а також завозить військову техніку, зокрема, системи протиповітряної оборони.

У січні 2018 року в районі мису Фіолент на бойове чергування заступили російські зенітно-ракетні комплекси С-400 «Тріумф». У вересні 2018 року такі ж комплекси розмістили і в Євпаторії, а наприкінці року – в Джанкої.

У Генштабі України дії російських військових в Криму називають незаконними.

Заступник постійного представника України в ООН Юрій Вітренко висловив побоювання щодо можливого розміщення Росією ядерної зброї на півострові. Заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони України Сергій Кривонос повідомив, що в Криму є кілька об’єктів, де може бути ядерна зброя. Він вважає, що можливість її розміщення на півострові «досить велика».

У 2016 році представник Кремля Дмитро Пєсков заявляв, що Росія не має наміру ні з ким обговорювати розміщення ядерної та неядерної зброї в Криму.

Генасамблея ООН у грудні 2019 року ухвалила резолюцію, що закликає Росію вивести свої війська з анексованого Криму і припинити тимчасову окупацію території України.