Конгресмени Ріш і Маккол закликали Білий дім зупинити «Північний потік-2»

Конгресмени-республіканці Джим Ріш, один з керівників сенатського Комітету з міжнародних відносин, і Майкл Маккол, заступник голови Комітету у закордонних справах Палати представників заявили про повну підтримку «стратегічного партнера України» перед обличчям «ворожого і дестабілізуючого Кремля».

Вони прокоментували масоване нарощування російської військової потужності на кордоні з Україною і незаконно окупованому Криму, активізацію бойових дій на сході Україна і дезінформаційну кампанію, проведену Москвою проти Києва.

За словами авторів заяви, США ніколи не визнають незаконну окупацію Криму і засуджують агресію Москви, а також дії маріонеткових російських сил на Донбасі.

Ріш і Маккол підкреслили, що їх радують різкі заяви, зроблені США і НАТО з цього приводу, однак, на їхню думку, адміністрація Байдена повинна підкріпити цю жорстку риторику настільки ж рішучими діями, в тому числі за рахунок посилення військово-морської присутності в Чорному морі , збільшення числа навчань з регіональними союзниками і партнерами, розробку більш міцної і стійкої архітектури регіональної безпеки і збільшення надання допомоги в області безпеки Києву, в тому числі за допомогою поставок летальної зброї».

Крім того, законодавці відзначили, що вони хотіли б побачити, щоб США зробили дії, спрямовані на зупинку будівництва газопроводу «Північний потік-2».

«Цей проект є ключовим джерелом згубного впливу Росії, і одна з його основних цілей – підірвати безпеку України. Тому ми закликаємо адміністрацію Байдена негайно подати до Конгресу проміжний звіт, в якому повністю будуть введені санкції, передбачені Законом про захист енергетичної безпеки Європи з урахуванням поправок», – заявили Ріш і Маккол.