У Криму окупанти незаконно позбавили волі понад сто осіб – правозахисники

Станом на кінець березня 114 осіб позбавлені волі в рамках політично мотивованого і/або релігійного кримінального переслідування у тимчасово окупованому Криму.

Про це свідчить моніторинговий огляд Кримської правозахисної групи ситуації з правами людини в Криму за березень 2021 року опублікований 16 квітня.

“У березні загальна кількість жителів Криму, позбавлених волі у” справі кримських мусульман “, – 74 людини. Ще п’ять осіб обмежені в переміщенні: троє знаходяться під наглядом і не можуть покинути окуповану територію, двоє – під домашнім арештом”, – йдеться в огляді.

Повідомляється, що фігурантів цієї справи звинувачують в причетності до ісламських організацій або в пропаганді діяльності організацій, які в РФ визнані терористичними або екстремістськими, але не є такими з точки зору законодавства України.

“Крім того, на кінець березня в ув’язненні перебувають 16 осіб (включаючи Владислава Єсипенко) у “справі українських диверсантів”, яких ФСБ РФ при затриманні звинуватила “в підготовці диверсій, зберіганні зброї і шпигунстві”, – наголошується в огляді.

Також на кінець березня за звинуваченням в участі в батальйоні Номана Челебіджихана позбавлені свободи шість чоловік.

“Офіційною причиною переслідування обвинувачених в Криму за ч.2 ст.208 Кримінального кодексу РФ є те, що вони не з’явилися добровільно в силові структури РФ і не заявили про свою участь в “Кримськотатарському добровільному батальйоні імені Номана Челебіджихана”. Заявленим наслідком доказом діяльності батальйону проти інтересів РФ є інформація зі ЗМІ, що метою створення батальйону була деоккупація Криму”, – йдеться в огляді.

За даними Кримської правозахисної групи, на кінець березня 2021 року в рамках переслідування “Свідків Єгови” в Криму були позбавлені волі п’ять чоловік, ще четверо обмежені в переміщенні: троє перебувають під домашнім арештом, один – під підпискою про невиїзд.

Також в огляді йдеться про те, що, за інформацією Кримської правозахисної гр