МЗС України зобов’язало залишити країну старшого дипломата посольства Росії в Україні

У відповідь на висилку українського консула в Санкт-Петербурзі МЗС України зобов’язало залишити країну старшого дипломата посольства Росії в Україні.

Про це повідомляється на сайті відомства в суботу, 17 квітня.

“На тлі ескалації Російською Федерацією ситуації безпеки і масованої антиукраїнської пропаганди російська сторона продовжує провокації проти співробітників дипломатичних установ України в Росії. Висловлюємо рішучий протест щодо неправомірного затримання 16 квітня співробітника Генерального консульства України в Санкт-Петербурзі і надання йому розпорядження залишити територію РФ до 21 квітня. Повністю відкидаємо висунуті консульському співробітнику звинувачення”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що такі дії російської влади грубо порушують Віденську конвенцію про дипломатичні зносини від 1961 року і Віденську конвенцію про консульські зносини з 1963 року і “ще раз підтверджують обраний Росією курс на подальше загострення з Україною”.

“У відповідь на зазначену провокацію старший дипломат посольства Росії в Києві повинен залишити територію України протягом 72 годин, починаючи з 19 квітня”, – додали в МЗС.

Сьогодні стало відомо, що в РФ затримали українського консула. Його підозрюють в одержанні закритої інформації з баз даних правоохоронних органів. Пізніше стало відомо, що затриманого в РФ дипломата відпустили через кілька годин.

ФСБ Росії опублікувала відео затримання українського консула в Санкт-Петербурзі Олександра Сосонюка.

За даними ФСБ РФ, 16 квітня українець був затриманий в ході зустрічі з російським громадянином при отриманні інформації закритого характеру, що міститься в базах даних правоохоронних органів і ФСБ Росії.

“Він приїжджав на ярмарок, де я працюю продавцем телефонів і планшетів. Чоловік шукав бази даних про громадян РФ. Його цікавили прописки, реєстраційні номери машин, база ФСБ і база кримінальних справ”, – сказав у ході опитування свідок.

За його словами, це відбувалося в період з 17 по 19 березня.

“Ви затримані за протиправні дії, які називаються шпигунство, за збір даних закритого характеру”, – оголосив дипломату співробітник ФСБ під час затримання в кафе.

МЗС РФ оголосило про висилку Сосонюка. Він повинен залишити країну до 22 квітня