Чехія висилає 18 російських дипломатів

Чехія висилає 18 співробітників посольства РФ в зв’язку з підозрою про причетність розвідки Росії до вибуху на складі військових боєприпасів у 2014 році.

Про це в суботу, 17 квітня, заявили глава уряду Чехії Андрій Бабіш і міністр закордонних справ країни Ян Гамачек.

За словами Бабіша, чеські спецслужби надали йому незаперечні докази причетності російських військових до масштабного вибуху, що забрав життя двох людей.

“Чеська Республіка – суверенна держава, і вона повинна реагувати на виявлення подібних фактів”, – підкреслив прем’єр-міністр країни в зв’язку з цим.

У свою чергу, Ян Гамачек, який поєднує пост глави МЗС з посадою міністра внутрішніх справ Чехії, сказав, що у нього є докази того, що 18 російських дипломатів, які повинні покинути країну протягом 48 годин, ідентифіковані як співробітники ГРУ і Служби зовнішньої розвідки (СЗР).

Крім того, поліція Чехії оголосила в розшук громадян Росії Олександра Петрова і Руслана Бошірова, яких звинувачують в отруєнні Скрипалів в британському Солсбері.

Як повідомляється, ці особи в жовтня 2014 року приїхали в Прагу, а потім в Моравскосілезький і Злинський край.

“Вони використовували мінімум два посвідчення особи, коли вперше заявили про себе з двома російськими паспортами на ім’я Олександра Петрова і Руслана Бошірова, а потім – за молдавським паспортом на ім’я Миколи Попа і паспортом Таджикистану на ім’я Руслана Табарова”, – йдеться в заяві.

Правоохоронці просять звертатись до них у разі наявності інформації про цих осіб і їх переміщення по Чехії.

Поліція також оприлюднила фото Петрова і Бошірова.